O nas


InoRos to wybuchowa mieszanka muzyków, którzy w 2006 roku połączyli swe siły tworząc przy tym grupę folkowo/rockową. Zespół tworzy muzykę rozrywkową zainspirowaną folklorem podhalańskim, ale także muzyką folkową z całego pasma Karpat. 

Początkowa twórczość zespołu ograniczała się do grania lokalnych bankietów, uroczystości okolicznościowych oraz koncertów. 

2011 roku zespół spontanicznie bierze udział w programie rozrywkowym Must Be The Music Tylko Muzyka - nadawanym na antenie Polsatu – wykorzystuję swój uśpiony potencjał i odnosi wielki sukces dochodząc aż do finału .

W 2012 roku InoRos nawiązuje współprace z Liberem wspólnie tworząc utwór "Czyste szaleństwo" . Piosenka okazuję się strzałem w dziesiątkę i odnosi ogólnopolski sukces, zajmując czołowe miejsca na listach przebojów między innymi takich stacji jak: ESKA, RMF, VIVA, 4funTV. W konkursie na Hit Biało Czerwonych, organizowanym przez TVP1 oraz radio ZET, piosenka zajmuje 2 miejsce i staję się nieoficjalnym hymnem reprezentacji. Towarzyszy również kibicom na antenie TVP1 i TVP2 w trakcie trwania Euro 2012. Pod koniec maja RMF wydaje składankę RMF Football 2012, na której obok takich gwiazd jak Shakira, Oceana, Michel Telo czy Snoop Dogg znajduję się hit " Czyste szaleństwo". Zespół do swoich sukcesów estradowych może zaliczyć również udział w takich programach jak: Się Kręci, Kocham Cię Polsko, Kawa czy Herbata. Grupa zagrała także sporo koncertów w bardzo krótkim czasie, między innymi na otwarciu Strefy Kibica w Warszawie przed niespełna stutysięczną publicznością. 

W maju 2012 roku ukazuję się również pierwsza autorska płyta zespołu zatytułowana "Dobre Yes", która zbiera bardzo pozytywne opinie wśród krytyków muzycznych a także internautów. Płytę Dobre Yes promuję piosenka" Kiedyś obiecałaś" która od wielu tygodni gościła na liście przebojów Radia ZET.

W maju 2014 ukazuję się druga autorska płyta zespołu pod nazwą " Warto Było" singiel promujący nowy album " Kolejne Dni'

W kwietniu 2016 następuje roszada w składzie InoRos, w którym zespół koncertuje i działa do dzisiaj.

OBECNY SKŁAD:

Tomasz Pluta - wokal
Damian Pałasz - skrzypce, wokal
Rafał Nowak - akordeon, instrumenty klawiszowe
Krzysztof Stanik - gitara
Paweł Kowara - perkusja


© Copyright 2017 Inoros